خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
رشد اقتصادي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/16  ساعت: ۱۰

تعداد صفحات:20

نوع فايل:word

فهرست مطالب:

چكيده

مقدمه

تعريف حقوق مالكيت هاي معنوي

مراجع رسيدگي به حقوق مالكيت معنوي

حقوق مالكيت معنوي و انتقال تكنولوژي

اقسام حقوق مالكيت معنوي

اجزاي مالكيت صنعتي

اختراع

تعريف اختراع

حق اختراع

شرايط ثبت اختراع

تازگي

گام ابتكاري

كاربرد صنعتي (قابليت استفاده در صنعت)

ورقه اختراع

واگذاري حق اختراع در قرارداهاي انتقال تكنولوژي

دانش فني

اقسام دانش فني

دانش فني محصول

دانش فني ساخت

دانش فني فرآيند

دانش فني به شكل مجموعه اي از اطلاعات

انتقال مدارك

حفظ اسرار

نتيجه گيري

منابع و ماخذ

 

چكيده:

بخش اعظم رشد اقتصادي يك كشور در گرو رشد و توسعه تكنولوژيك آن است و انتقال تكنولوژي به معني زنجيره اي منظم از فعاليت هاي هدفمند جهت به كار گيري مجموعه عناصر تكنولوژي در مكاني به جز مكان اوليه است و ايجاد آن گام مهمي در مسير صنعتي شدن و توسعه اقتصادي كشورهاي كمتر توسعه يافته و در حال توسعه كه قادر به توليد تكنولوژي هاي پيشرفته نيستند، به شمار ميرود.
نيازهاي مادي و سطح زندگي در جامعه امروز به شدت ارتقا يافته است. پيشرفت علم و فناوري تقسيم كار در اجتماع را ناگزير ساخته است و تقريبا كسي نميتواند همزمان با پرداختن اصولي و عميق به تلاش هاي فكري جهت خلق تكنولوژي نوين به اشتغال و كسب درآمد از مشاغل معمول نيز بيانديشد. پس برخلاف گذشته آثار فكري ارزش مادي نيز پيدا كرده اند و بعنوان اصلي ترين راه تامين نيازهاي مادي پديد آورندگان شناخته ميشوند. از سوي ديگر پيشرفت و تنوع روز افزون وسائل ارتباطي اين سرمايه ها را كه نقش مهمي در توسعه تمدن، فرهنگ، اقتصاد و صنعت بشري ايفا ميكنند، در معرض خطرات بزرگي قرار داده است. به همين خاطر دولت ها و ملت هاي صاحب تكنولوژي روز دنيا به تدوين قوانين و دستورالعمل هايي جهت حمايت و نظارت بر مالكيت هاي معنوي خالقان تكنولوژي پرداخته و كشورهاي ديگر را هم به متابعت و پيروي از اين قوانين وا داشته اند.
در اين مقاله پس از تعريف حقوق مالكيت معنوي به توصيف و تبيين اهم جنبه‌هاي حقوق مالكيت هاي معنوي در رابطه با انتقال تكنولوژي پرداخته ميشود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/16  ساعت: ۱۰

تعداد صفحات:24

نوع فايل: word

فهرست مطالب:

فصل اول - طرح تحقيق

مقدمه

بيان مسئله

اهميت موضوع پژوهش

اهداف پژوهش

اهداف تحقيق

اهداف ويژه

متغير هاي تحقيق

متغير مستقل

متغير وابسته

فرضيه ها يا پرسشهاي تحقيق

پرسشهاي ويژه

نوع مطالعه روش و نحوه اجراي تحقيق

ابزار گرد آوري داده ها

محدوديتهاي تحقيق

تعريف جملاتي مرتبط با تحقيق

عمده ترين عوامل خانوادگي موثر در پيشرفت تحصيلي

شرايط عاطفي و امنيت محيط خانواده

شرايط اجتماعي و اقتصادي

تحصيلات و سطح فرهنگ خانواده

تعداد اعضاي خانواده

اشتغال كودكان

ارتباط بين اوليا و مربيان

فصل دوم : ادبيات و پيشينه تحقيق

نقش و تاثير والدين - خصوصاً سواد آن ها – بر پيشرفت تحصيلي فرزندان

تعريف واژگان كليدي

افت كيفي

افت تحصيلي كلي (كلان)

افت تحصيلي جزئي

باورهاي والدين، موفقيت فرزند

شيوه‌ حضور و مداخله والدين

چند عامل مشخص كه بر پيشرفت تحصيلي فرزند تاثير دارد

عوامل موثر در ترك تحصيل دانش آموزان

سواد والدين

منابع

 

مقدمه:

بايد دانست كه عوامل متعددي بر نگرش كودك از خود و اعضاي خانواده خود موثر است، از آن جمله ميتوان به عوامل اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي حاكم بر خانواده اشاره كرد كه ارتباط مستقيم با سطح سواد و تحصيلات خانواده دارد. شخص باسواد امكان سلامت اقتصادي و تصميم گيري بيشتري دارد و چنين انساني نسبت به خود و فكر و فرهنگ جامعه بصيرت بيشتري دارد. سواد و تحصيلات، از ديدگاه اقتصادي، افراد را به‌سوي رشد و توسعه‌ درون زاد و خلاق و هماهنگ با اجتماع و كشور هدايت ميكند و از ديدگاه تخصصي، جامعه را موفق ميسازد، افراد بزرگسال بعنوان عامل اساسي توليد، حتي با يك اصطلاح اقتصادي خاص كه همان جمعيت فعال يا نيروي كار ميباشد، مشخص ميشوند. با توجه به آمار موجود، گسترش سواد كاهش رشد جمعيت و همچنين توسعه اقتصادي و اجتماعي و پيشرفت دانش و ... را تسهيل نموده است. تنها جوامعي توانسته‌اند مشكلات خود در زمينه هاي تغذيه، مسكن، پوشاك، بهداشت و آموزش را از ميان بردارند كه از سطح بالاي سواد برخوردار باشند. بي سوادي، نه تنها پديده اي قابل تاسف است، بلكه علامتي است در كنار علائم ديگر كه نشان دهنده از خود بيگانگي ميباشد و منجر به عقب ماندگي ميشود. اين عقب ماندگي در تعليم و تربيت، خود معلول شالوده هاي نامتناسب اقتصادي و اجتماعي است و رابطه مستقيم با فقر عمومي و كمبود وسايل كافي به ويژه نداشتن معلم و مدرسه است.

سواد و تحصيلات خانواده يكي از عوامل مهم پيشرفت بشر در جهان امروز است. پيشرفت تكنولوژي، صنعت، بهداشت و علوم مختلف مديون اين عامل مهم است.

بي سوادي در تمام ابعاد زندگي انسان ميتواند تاثير بسزايي داشته باشد، مخصوصاً در بهداشت، رشد اقتصادي، رشد فرهنگي، رشد و تربيت فرزندان، بي نظمي و ناهنجاري كودكان، رشد اشتغال و غيره مطالعات نشان داده است كه هرچه آسيبهاي رواني بيشتر باشد،  موقعيت اجتماعي شخص را پايين تر مي آورد و  عواملي چون فقر، بي كاري، تعداد فرزندان، اعتياد، طلاق و ... كه همه موجب پايين آمدن موقعيت اجتماعي و فرهنگي شخص ميشود و آشفتگي ها يا آسيب هاي رواني را به وجود مي آورد معمولاً افرادي كه در سطح پايين اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، زندگي ميكنند، سطح تحصيلات كمتري نسبت به افراد همسال خود دارند و ميزان تحصيلات در اين خانواده ها به شدت افت پيدا ميكند. در حقيقت در برخي از اين خانواده ها، سواد مقوله بيگانه اي است.

تاثير عميقي كه اين موقعيت اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي پايين، بر روي افراد خانواده و جامعه برجا ميگذارد، موجب بي نظمي و آشفتگي رواني ميگردد، البته اين آشفتگي رواني را در طبقات مختلف جامعه ميتوان ديد.

شيوه هاي انحرافي ـ ايجاد علايم رواني بيماري ـ اقدام به خودكشي ـ بستري شدن ـ قطع ارتباط با واقعيت، در طبقات پايين اجتماع، بيشتر ديده ميشود.

مسائل فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي، بعنوان پيش فرض اين مشكل مطرح است و در واقع هدف بررسي اثرات اقتصادي ـ اجتماعي اين مسئله بعنوان يك متغير مهم بر وضعيت رواني است. در اينجا سواد و تحصيلات را بعنوان يك متغير ملاك، لحاظ نموده كه قابل سنجش بيشتري است.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/16  ساعت: ۱۰

تعداد صفحات:36
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
ثبات سياسي
نا اطميناني سياستهاي اقتصادي
آزادي اقتصادي
آزادي سياسي
دموكراسي و سرمايه گذاري خصوصي
دموكراسي و سرمايه گذاري بر روي نيروي انساني
دموكراسي و توزيع درآمد
دموكراسي و رشد جمعيت
دموكراسي و تورم
ارزيابي تجربي
آزادي اقتصادي وآزادي سياسي
دموكراسي پايدار
تاثير بلاياي طبيعي بر روي بازارهاي سرمايه
نتيجه گيري
پيشنهادات
منابع

چكيده:
در اين مقاله درباره نقش ثبات سياسي و عوامل سياسي مرتبط با آن به همراه تاثير عوامل ديگري نظير بلاياي طبيعي روي اقتصاد صحبت ميكنيم. در فصل اول مسائل مقدماتي در زمينه اقتصاد و سياست و پايداري اقتصادي را بيان ميكنيم. در فصل دوم نقش ثبات سياسي روي اقتصاد را بررسي ميكنيم. مسائل سياسي نظير آزادي سياسي و دمكراسي را نيز بررسي مي نماييم. در ادامه در فصل سوم نقش بلاياي طبيعي روي اقتصاد و سرمايه گذاري را مطالعه ميكنيم.

مقدمه:
توسعه اقتصادي و ساختار سياسي داراي رابطه تناتنگ و متقابل ميباشند. موفقيت و دوام هر ساختار سياسي، چه ساختار تماميت خواه و چه دموكراسي، وابسته به توسعه، كارآيي اقتصاد و كيفيت سياستهاي اقتصادي دولت است. اما عملكرد اقتصاد، به نوبه خود، هم در مرحله تدوين و تكوين سياست هاي اقتصادي و هم در مرحله اجرا، وابسته به ماهيت و كيفيت ساختار سياسي كشور مي باشد. در بلند مدت توسعه اقتصادي مستلزم آزادي سياسي، آزادي اقتصادي، ثبات سياسي و قابل پيش بيني بودن سياستهاي اقتصادي است.
توسعه اقتصادي در بستر نهادهاي سياسي جامعه انجام ميپذيرد كه پارامترهاي سياسي و اقتصادي توسعه اجتماعي را تعيين مي كنند. درك رابطه بين دموكراسي و توسعه اقتصادي مستلزم شناخت ساختار انگيزه هايي است كه در نهادهاي سياسي جامعه نهفته اند. نهادهاي سياسي قوانين آشكار و نا آشكار بازي را تعيين مي كنند. در اين چارچوب، سازمان ها، مانند شركتها، اتحاديه هاي كارگري، تعاوني ها، احزاب، سازمان هاي قانونگذاري و غيره بازي كنان بازي هستند كه متشكل از افرادي با اهداف مشترك مي باشند. نهادهاي سياسي داراي ويژگي هاي سيستماتيك مي باشند كه توسط نرم ها و معيارهايي مانند ليبرال دموكراسي (از نظر آزادي سياسي) و سرمايه داري (به لحاظ آزادي اقتصادي) و رفتارهاي نهادينه شده اي مانند ثبات سياسي و ثبات سياست هاي اقتصادي هدايت مي شوند.
آزادي سياسي، ثبات سياسي و ثبات سياستهاي اقتصادي سه بعد اصلي هر نظام سياسي مي باشند كه شالوده سياسي مديريت اقتصاد را تشكيل مي دهند. اين ابعاد هم مستقيما و هم غير مستقيم، از طريق تاثير گذاري بر روي عوامل تعيين كننده رشد اقتصادي، مانند تورم، سرمايه گذاري، سرمايه انساني، توزيع درآمد، حقوق مالكيت و رشد جمعيت بر روي رشد اقتصادي تاثير مي گذارند. اين سه جنبه، مشتركا محيط و فضاي سياسي را كه در آن توسعه اقتصادي انجام ميگيرد تعيين و تصميمات اقتصادي افراد را شكل مي دهند.
از ميان اين چهار عامل (آزادي سياسي، آزادي اقتصادي، ثبات سياسي و ثبات سياستهاي اقتصادي) نقش آزادي سياسي يا دموكراسي در رشد اقتصادي بحث برانگيز تر است. نظريه هايي كه رابطه بين دموكراسي و رشد اقتصادي را بررسي مي كنند غالبا دامنه كار را به بررسي تاثير مستقيم دموكراسي بر رشد اقتصادي محدود مي كنند. اما علاوه بر رابطه مستقيم بين اين دو پديده، مي بايست به تاثير غير مستقيم دموكراسي بر رشد اقتصاد، از كانال عواملي كه اين رشد را تعيين مي كنند (مانند سرمايه گذاري، تورم، رشد جمعيت، و توزيع درآمد) نيز توجه داشت.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/16  ساعت: ۰۵

تعداد صفحات:53
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول
جهاني شدن اقتصادي ماهيت و عناصر
افزايش تملك ها و ادغام ها
فصل دوم
نقش دولتها در روند ادغام موثر كشورهاي در حال توسعه در اقتصاد جهاني
تكامل تاريخي نقش دولت در توسعه
نتيجه گيري
اقتصاد خرد
فصل سوم
چه كالاهايي و چگونه بايد توليد شوند؟
خلاصه
چگونه رشد اقتصادي ممكن است ؟
كميابي، انتخاب و هزينه فرصت
كالاهاي سرمايه اي و كالاهاي مصرفي
هزينه هاي آشكار، هزينه هاي پنهان و سود اقتصادي
قانون بازده نزولي (كاهنده)
فصل چهارم
تقسيم كار و تخصيص منابع
لزوم دخالت دولت در اقتصاد كشاورزي
تاثير قيت و در آمد بر مصرف كالا
كمك درآمدي به گروه هاي كم درآمد يا تصميم گيري به جاي آنها
اثرات كاهش و افزايش ماليات بر توليد و درآمد ملي
تورم ركودي يا كسادي همراه با تورم
تاثير نرخ ارز بر افزايش صادرات
لزوم دخالت دولت در اقتصاد
تصويري از رونق اقتصاد
تورم بيكاري
انواع بيكاري
تعديل فصلي در داده هاي اقتصادي
فصل پنجم
ساموري هاي اقتصادي
فصل ششم
دروان تجدد ميجي
منابع

مقدمه:
امروز اقتصاد به لحاظ نظري تحول زيادي يافته و از نوع كاربردي خود فاصله بيشتري گرفته است بطوريكه برخي از تحولات جديد براي كارشناسان اقتصادي هنوز غير قابل استفاده است. به علاوه اقتصاد در سال هاي بعد از جنگ جهاني دوم كه در دو دهه اخير با ويژگي همگايي اقتصاد جهاني و رشد سه تجرات و پيوستگي هاي بين المللي مشخص شده اهميت ويژه اي يافته است. با تمام ناكامي هاي سياسي و علمي و عدم قطعيت هاي حاكم بر سياستكار تدابير اقتصاد. اين بخش از دانش بشري نقش بسزايي در كاهش نوسانات تجاري و ايجاد بستر مناسب رشد اقتصادي ايفا كرده و حداقل اين كه تاريخ را از تجربه مكدر كسادي بزرگ 1929-1933 مصون نگاه داشته است. اما توضيح دستاوردها و تحولات اقتصاد كه روايت نظري و ناكامي هاي آن است هم بسيار مشكل است و هم بسيار طولاني است و مقصود ما از اين اشارات بيان اقتصاد كلان و مدرن اهميت مطالعه و كاربرد آن در تنظيم سطح فعاليت سياست هاي اقتصادي است كه ديگر بر كمتر اند پوشيده ميباشد.
سياستهاي اقتصادي را بحث متعادل عمومي و ارتباط متقابل بازارهاي كالا و پول تشكيل ميدهد كه مقابل اين در بازار در نقطه تقاطع آنها تعادل عمومي طرف تقاضا را تعيين ميكند. با اندازه گيري سطوح تعادلي تقاضاي كل و انتقال آن به دستگاه مختصات عرضه و تقاضاي كالا، تعادل كلي اقتصاد به دست مي آيد. سپس تاثير سياستهاي اقتصادي به تغييرات تقاضا و عرضه كل مورد بحث قرار ميگيرد و از جمله به بارزترين آنها كه سياست هاي مالي و پولي و در آمدي است پرداخته است.
اقتصاد تجربه جديد قدوم همراه با ركورد دهه 1970 را با موفقيت پشت سر نهاده و سپس از تجربه يك كسادي نيمه عميق در 1982 دهه موفقيت خود را در كنترل قدوم و كاهش بيكاري اقتصادهاي صنعتي و تازه صنعتي شده (كه در دهه 1990 نيز تا كنون ادامه يافته) طي كرده است. اكنون ديگر اقتصاد دوران كودكي خود را سپري كرده و مراحل از دوران بلوغ خود را نيز پشت سر گذاشته است بطوريكه در ضرورت مطالعه اقتصاد و اثرات آن در كاهش نوسانات اقتصاد ملي و بين المللي ديگر ترديدي وجود ندارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/16  ساعت: ۰۵

تعداد صفحات:16
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
پيشگفتار
مقدمه
تعاريف رشد و توسعه اقتصادي
عوامل موثر بر توسعه اقتصادي
عوامل اقتصادي
عوامل سياسي
عوامل اجتماعي و فرهنگي
مطالعه ساير كشورها در مورد ماليات
مطالعه در خصوص بهبود نظام مالياتي
اصلاحات در ساختار مالياتي از طريق
تقويت در مديريت مالياتي از طريق
مطالعه مربوط به رابطه بين ماليات و رشد اقتصادي
چگونگي توزيع درآمد و توسعه اقتصادي
توزيع فردي و توزيع كاركردي
نقش ماليات بر توسعه
مشكلات مقررات مالياتي
اصول كلي تامين بهينه ماليات
اصول كلي اقتصادي
اصول كلي اداري
گسترش فرهنگ پرداخت ماليات
سوابق
مطالعات مربوط به ايران در مورد ماليات
نتيجه گيري
منابع

پيشگفتار:
تعارض ميان معقولات توزيع درآمد و توسعه اقتصادي زماني بالا گرفت كه بلوك شرق خود را پرچمدار طبقات محروم و لذا پيشگام در توزيع عادلانه درآمد و بالاخض تجديد توزيع درآمد و به زيان سرمايه داران و مالكان معرفي كرد و بلوك غرب در سوي ديگر خود را منادي توسعه اقتصادي و رفاه ناميد.
در آشنايي با تحليل هاي خاص نظري و شناخت آنها به كمك تجربه كشورهاي رو به توسعه است كه معلوم ميشود آيا توزيع درآمد در جريان توسعه اقتصادي به زيان يا به نفع گروه هاي كم درآمد عمل ميكند و يا اين كه آيا بهبود توزيع درآمد از طريق سياست هاي مالياتي و انجام هزينه هاي دولتي در نهايت توسعه اقتصادي را كند يا تند ميسازد.
مطلب مهم تري كه وجود دارد تاثير واقعي اين سياست هاست زيرا اغلب اوقات سياست هاي متوجه تعديل درآمد به واسطه ساختارهاي ناقص اقتصادي و نهادهاي وابسته به گروه هاي پردرآمد خلاف هدف اصلي نفعي عايد گروه هاي كم درآمد نميشود. در نتيجه مسير تحقق عدالت اجتماعي يا دست كم يكي از مسيرهاي آن توسعه اقتصادي است. در اين راستا سياست هاي مالي (كه سياست هاي مالياتي نقش مهمي از سياست هاي مالي است.) از طريق تاثير بر تخصيص عوامل توليد، توزيع درآمد و ثروت، بهبود در بازدهي نيروي كار و نهايتاً تامين مالي سياستهاي توسعه اقتصادي به تحقق اين هدف كمك ميكند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/15  ساعت: ۱۱

تعداد صفحات:29
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
اجتماعي شدن و دور زندگي
رشد اوليه كودك
رشد ارداكي
كودك گريه و لبخند
كودك و مادر
پيدايش واكنش هاي اجتماعي
دلبستگي و محروميت
اجتماعي شدن كودك
نظريه هاي رشد كودك
نظريه فرويد
نظريه جي . اچ . مير
نظريه پياژه
ارتباط ميان نظريه ها
عوامل اجتماعي شدن
دوره زندگي
منابع و مآخذ

مقدمه:
از منظر علم جامعه شناسي، دوران كودكي يك پديده نيست؛ بلكه يك مفهوم است. در واقع پيش از آن كه وجود خارجي داشته باشد، تصويري است كه در ذهن مردم جوامع مختلف شكل ميبندد. دوران كودكي نه يك مفهوم ثابت كه مفهومي متغيير است؛ يعني با توجه به تجربيات مردم هر جامعه و ويژگي هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي آن جامعه، در ذهن جمعي مردم شكل گرفته و تبلور پيدا ميكند. به همين دليل است كه سن دوران كودكي، طول زماني آن و توقعات و تصورات نسبت به آن در جوامع مختلف متفاوت است. تصوري كه ما از دوران كودكي انسان داريم. با تمام جوانبش با تصوري كه در ديگر جوامع نسبت به دوران كودكي وجود دارد، بسيار متفاوت است، كه اين تفاوت تنها مختص جوامع مختلف نمي باشد حتي با گذر زمان نيز فرق هايي به وجود مي آيد.
با توجه به معناي جامعه شناختي لفظ كودك را بر كسي مي توان اطلاق كرد كه وظيفه اجتماعي بر دوش ندارد و كودك تا زماني كودك است كه موظف نيست.
رشد سطح اقتصادي جوامع و به كارگيري ابزار جديد توليد كه عملاً نياز به نيروي كار انساني را كاهش ميدهد، موجب ميشود كه كودكان ديرتر از گذشته وارد بازار كار و قواعد بزرگسالانه آن شوند؛ به عبارت ديگر ديرتر موظف به انجام وظايف اجتماعي ميشوند و در نتيجه مي توانند كودكي كنند. معناي اين سخن به رسميت شناختن دوران كودكي توسط جامعه اي است كه كودك در آن زندگي ميكند. حال جوامع مختلف با توجه به شرايط و به خصوص سطح رشد اقتصادي ويژه خود، اين دوران را در شكل هاي مختلف و با طول زماني متفاوت ميپذيرند.
بنا به گفته ها، مفهوم كودكي يك ابداع اجتماعي و خاص دوران مدرن است و از سابقه اي طولاني برخوردار نيست. تا پيش از بروز رشد اقتصادي و پيدايش انقلاب صنعتي در اروپا، اين مفهوم به شكل امروزين آن ابداع نشده بود رشد روحي و جسمي كودك اين زاده اشرف مخلوقات در پي روندي آهنسته و پيوسته ممكن ميشود. كه در اين جا سعي ميكنم به مراحل رشد به صورت اختصار بپردازيم.
به اميد اين اميد كه تا حدي هرچند كم و مختصر موفق شوم كه اندكي وارد دنياي پيچيده كودكي شوم.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/14  ساعت: ۰۷

تعداد صفحات:171
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
فصل اول – كليات تحقيق
مقدمه
بيان مسئله و چگونش برگزيدن موضوع پژوهش
ساز و كارهاي برون سازماني (محيطي)
ساز و كارهاي درون سازماني (محاطي)
اهميت و ضرورت موضوع پژوهش
اهداف پژوهش
فرضيه هاي پژوهش
فرضيه اول
فرضيه دوم
فرضيه سوم
روش پژوهش
روش جمع آوري اطلاعات
قلمرو پژوهش
چهارچوب نظري پژوهش
مدل تحليلي پژوهش
تعريف واژه ها و اصطلاحات
فصل دوم – مروري بر ادبيات تحقيق
گفتار اول – حاكميت شركتي
مفاهيم حاكميت شركتي
چارچوب نظري حاكميت شركتي
تئوري نمايندگي
تئوري هزينه معاملات
تئوري ذينفعان
تئوري هزينه معاملات در برابر تئوري نمايندگي
تئوري ذي نفعان در برابر تئوري نمايندگي
دلايل اهميت حاكميت شركتي
اهداف حاكميت شركتي
الگوهاي حاكميت شركتي
الگوي مبتني بر بازار
الگوي حاكميت شركت مبتني بر روابط
الگوي حاكميت شركتي در حال گذار
الگوي نوظهور
سيستم هاي حاكميت شركتي
سيستم هاي درون سازماني
سيستم هاي برون سازماني
مقايسه اصول حاكميت شركت اسلامي با اصول سازمان همكاري و توسعه اقتصادي
گفتار دوم – مديريت سود
مفاهيم مديريت سود
انگيزه هاي مديريت سود
قرارداد بين مديران و مالكان
قرارداد بين مديران و بستانكاران
انگيزه هاي سياسي
انگيزه هاي مالياتي
تغييرات در مديران ارشد اجرايي
انگيزه هاي مربوط به نخستين عرضه عمومي
كاستن از هزينه هاي معاملاتي
برآوردن انتظارات
مديريت سود خوب در مقابل مديريت سود بد
الگوهاي مديريت سود
الگوي بدست آوردن آرامش
الگوي حداكثر كردن سود
الگوي حداقل كردن سود
الگوي هموار سازي سود
اندازه گيري مديريت سود
گفتار سوم – ساختار هيأت مديره
هيأت مديره مطلوب
مسئوليت هاي هيأت مديره
ستاد هيأت مديره
ساز و كارهاي حاكميت شركتي مرتبط با هيأت مديره
اعضاي غير موظف
كفايت مديران
تعداد اعضاي هيأت مديره
تفكيك وظايف اعضاي هيأت مديره
تفكيك وظايف رئيس هيأت مديره و مديرعامل
استقلال اعضاي هيأت مديره
جلسات هيأت مديره
گفتار چهارم – ساختار مالكيت
مالكيت پراكنده
مالكيت متمركز
اهميت ساختار مالكيت شركت ها و تعامل آن با رشد اقتصادي
ارتباط بين ساختار مالكيت و عملكرد در سطح شركت
ارتباط بين ساختار مالكيت و عملكرد در سطح كشور
گفتار پنجم – سرمايه گذاران نهادي
نقش سرمايه گذاران نهادي
دلايل رشد سرمايه گذاران نهادي
سرمايه گذاران نهادي وارزش شركت
سرمايه گذاران نهادي و حاكميت شركتي
گفتار ششم – پيشينه پژوهش
پيشينه پژوهش برون كشور
پيشينه پژوهش درون كشور
فصل سوم – روش اجراي تحقيق
مقدمه
جامعه آماري
محاسبه حجم نمونه و روش نمونه گيري
روش پژوهش
روش جمع آوري اطلاعات
متغيرهاي پژوهش و شيوه محاسبه آن ها
متغير هاي مستقل
متغيرهاي وابسته
تابع آماره
آزمون كولموگوروف – اسميرنوف (KS)
تحليل رگرسيون
دياگرام پراكنش
معادله خط
ضريب همبستگي پيرسون
آزمون دوربين واتسون
فصل چهارم – تجزيه و تحليل داده ها
مقدمه
شاخص هاي توصيفي متغيرها
آزمون فرضيه ها
آزمون فرضيه اول
آزمون فرضيه دوم
آزمون فرضيه سوم
فصل پنجم – نتيجه گيري و پيشنهادات
مقدمه
نتايج حاصل از آزمون فرضيات
نتيجه آزمون فرضيه اول
نتيجه آزمون فرضيه دوم
نتيجه آزمون فرضيه سوم
پيشنهادها
پيشنهادهايي مبتني بر يافته هاي پژوهش
پيشنهاد براي پژوهش هاي آتي
محدوديت هاي پژوهش
پيوست ها
شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در پايان سال 1387
نام شركت هاي نمونه پژوهش
نحوه محاسبه متغير هاي مستقل
اقلام تعهدي اختياري (DA)
جداول مربوط به تجزيه و تحليل هاي آماري
منابع و ماخذ
منابع فارسي
منابع لاتين
منابع اينترنتي
چكيده انگليسي

فهرست جداول:
مشخصات سيستم هاي درون سازماني و برون سازماني حاكميت شركتي
شاخص هاي اقلام تعهدي اختياري منبع
خلاصه پژوهش هاي انجام شده در زمينه حاكميت شركتي
نام صنايع و تعداد نمونه هاي انتخابي
شاخص هاي مركزي، شاخص هاي پراكندگي و شاخص هاي شكل توزيع
آزمون كولموگروف اسميرنوف
آزمون كولموگروف اسميرنوف
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
همبستگي ها
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين – واتسون
آزمون كولموگروف اسميرنوف
آزمون كولموگروف اسميرنوف
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
همبستگي ها
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين – واتسون
آزمون كولموگروف اسميرنوف
آزمون كولموگروف اسميرنوف
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
همبستگي ها
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين – واتسون
خلاصه يافته هاي حاصل از آزمون فرضيه ها

فهرست نمودار:
متغيرهاي تحقيق و رابطه بين آن ها
پراكنش مقادير استاندارد شده در مقابل مقادير پيش بيني شده
دياگرام پراكنش
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون
پراكنش مقادير استاندارد شده در مقابل مقادير پيش بيني شده
دياگرام پراكنش
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون
دياگرام پراكنش
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون

چكيده:
حاكميت شركتي مطلوب، حيات سالم بنگاه اقتصادي را در دراز مدت هدف قرار ميدهد و به اين دليل درصدد است تا از منافع سهام داران در مقابل مديريت سازمانها حفاظت به عمل آورد. هدف اين پژوهش ارزيابي تاثير برخي از جنبه هاي حاكميت شركتي، شامل: ساختار هيأت مديره، ساختار مالكيت و سرمايه گذاران نهادي بر مديريت سود ميباشد.
بدين منظور اطلاعات 91 شركت پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، طي دوره زماني 1387-1384 بكار گرفته شده است. همچنين اقلام تعهدي اختياري با استفاده از مدل تعديل شده جونز، بعنوان شاخصي براي اندازه گيري مديريت سود در شركت ها استفاده گرديده است. فرضيه هاي پژوهش با استفاده از تحليل رگرسيون يك متغيره و آزمون همبستگي پيرسون مورد واكاوي قرار گرفته است. نتايج پژوهش بيانگر آن است كه همبستگي معنا داري بين ساختار هيأت مديره و مديريت سود وجود ندارد. اما بين ساختار مالكيت و سرمايه گذاران نهادي همبستگي مثبت معناداري وجود دارد.

مقدمه:
بي شك يكي از بااهميت ترين تحولات جهان صنعتي در قرن هجدهم، ظهور شركت هاي سهامي و تفكيك مالكيت از مديريت بود. در نتيجه اين تحولات، شركت هاي سهامي محل تجمع منافع ذي نفعان در شركت ها شامل سهامداران، مديران، اعتبار دهندگان، كاركنان و ساير ذي نفعان شد و در پي آن بازار مالي سازمان يافته در اكثر كشور ها به وجود آمد. با اين همه تضاد منافع بين ذي نفعان در شركت ها، مشكلات متعددي همچون مشكلات نمايندگي را به همراه داشته و بحث هاي متعددي را موجب شده كه موضوع حاكميت شركتي از اصلي ترين آن ها است.استقرار مناسب ساز و كارهاي حاكميت شركتي، اقدامي اساسي براي استفاده بهينه، ارتقاي پاسخگويي، شفافيت، رعايت انصاف و حقوق همه ذينفعان شركت ها است.
در اثر وقوع رسوايي هاي مالي شركت هاي بزرگ جهان در آغاز قرن بيست و يكم در آمريكا كه خواستگاه رسوايي هاي مذكور بود. قانون ساربنز آكسلي كه براستقلال حسابرسان، ايجاد هيأت نظارت حسابداري شركت هاي سهامي عام، تغيير در ساختار تدوين استانداردهاي حسابداري و تغيير رويكرد استاندارد گذاري از رويكرد استاندارد هاي مبتني بر قواعد به رويكرد استانداردهاي مبتني بر اصول تأكيد داشت به تصويب رسيد.
در پي اين تغييرات، اصول حاكميت شركتي با تكيه بر فرهنگ پاسخگويي، راستي و امانت داري در مديران و ارتقاي شفافيت اطلاعاتي دچار تحولات اساسي شد و شكل جديدي به خود گرفت. عمده توجه در بحث ياد شده بر اين اصل معطوف گشت كه وجود يك نظام حاكميت شركتي نيرومند و مستحكم در شركت ها، رفتار فرصت طلبانه و سودجويانه مديران را محدودتر ميكند و عامل مهمي در كاهش تمايل مديران براي مديريت سود ميباشد. بنابراين كيفيت و ويژگي قابل اعتماد بودن گزارشگري مالي بهبود خواهد يافت.
حاكميت شركتي بر توسعه بازارهاي مالي اثرگذار است و همچنين تأثير قابل ملاحظه اي بر شيوه هاي تخصيص منابع خواهد گذاشت. همچنين از طريق افزايش پويايي سرمايه و جهاني سازي، چارچوب ارزشمندي را ارائه مي نمايد كه مي تواند اقتصاد و رقابت صنعتي را در كشورهاي عضو سازمان همكاري توسعه اقتصادي افزايش دهد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/13  ساعت: ۱۵

تعداد صفحات:54
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
تورم چيست؟
تورم به چند دسته تقسيم ميشود و فرق اين دسته ها در چيست؟
تورم خزنده (آرام – خفيف)
تورم شديد (تورم شتابان يا تازنده)
تورم بسيار شديد (تورم افسار گسيخته – فوق تورم و ابر تورم)
تورم پنهان
تورم خزنده
تورم رسمي
تورم ساختاري
تورم سركش
تورم شتابان
تورم مهار شده
تورم فشار سود
تورم فشار هزينه
تورم فشار تقاضا
تورم اننقال تقاضا
تورم فشار قيمت
تورم فشار دستمزد
راه هاي مبارزه با تورم چيست ؟
سياست هاي پولي و مالي
سياست هاي درآمدي
آيا تورم هميشه مضر است ؟
رابطه تورم و توسعه چيست ؟
تورم چه تاثيري بر نظام كل كشور دارد ؟
آيا تا كنون كشوري توانسته است تورم را بطور كامل ريشه كن كند ؟
آمار
تعريف رشد و توسعه اقتصادي
تورم از ديدگاه تقاضا
تورم از ديدگاه عرضه
توليدات داخلي
واردات
انتظارات تورمي
تورم از ديدگاه ساختاري
پس انداز و تورم
نرخ ارز و تورم
نرخ سود تسهيلات و تورم
مهمترين عوامل بروز تورم در ايران
هفت چالش تورم در اقتصاد ايران
مفهوم فقر
رابطه بين تورم و فقر
تورم در ايران
علل تورم در ايران
وضعيت فقر در ايران
تاثيرات تورم بر امنيت اقتصادي
ارائه راهكارها جهت كنترل تورم
تعديل اقتصادي، تورم و توازن تجاري
تورم، مبارزه ناتمام
علل تورم در اقتصاد ايران
نتيجه
منابع و ماخذ

مقدمه:
با توجه به اهميت رشد اقتصادي در پيشرفت جوامع بررسي عواملي كه بر رشد اقتصادي اثـر ميگذارند از اهميت خاصي برخوردار است مرور ادبيات مربوط به رشد اقتصادي حاكي از آن است كه عوامل متعددي بر رشد اقتصادي موثر است كه مهم ترين آن ها سرمايه نيروي كار و پيشرفت تكنولوژيكي ميباشد از سوي ديگر تورم نيز يكي از مشكلات اساسي اقتصادي مخصوصا در كشورهاي در حال توسعه است عمدتا اثرات نامطلوبي بر فرآيند رشدو توسعه اقتصادي بر جاي گذارده است به همين دليل در مطالعه رشد اقتصادي يك كشور بررسي اثرات تورم بر رشد بعنوان يكي از عواملي كه رشد اقتصادي را تحت تاثير قرار ميدهد ميتواند زواياي خاصي از رابطه بين اين دو پديده را روشن سازد وجود و ماهيت ارتباط بين تورم ورشد اقتصادي يكي از موضوعات مورد بحث بين اقتصاد دانان بوده است برخي از مكاتب اقتصادي نقش تورم را در افزايش هزينه سرمايه و ريسك سرمايه گذاري و در نتيجه كاهش سرمايه گذاري مي دانند و لذا معتقدند كه تورم اثرات منفي و بازدارنده نسبت به رشد اقتصادي دارد در مقابل مكاتب ديگري نيز وجود دارند كه معتقدند با وجود توهم پولي در بين كارگران و يا اطلاعات ناقص آن ها تورم ميتواند از اين توزيع مجدد درآمد از سوي كارگران كه ميل كمي به پس انداز دارند به سمت كارفرمايان كه ميل بالاتري به پس انداز دارند مشوق رشد اقتصادي باشد هم چنين نظريات مربوط به سياست هاي پولي تورم و رشد اقتصادي نيز نظريات متفاوتي را در خصوص نقش پول در ايجاد تورم و تاثير آن بر رشد اقتصادي مطرح كرده اند عدم خنثي بودن پول در كوتاه مدت در بلند مدت و ابر خنثي بودن آن از جمله نظريات مطرح شده در اين رابطه هستند.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/13  ساعت: ۱۵

تعداد صفحات:112
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
فصل اول
كليات پژوهش
مقدمه
بيان مسئله
اهميت و ضرورت تحقيق
اهداف تحقيق
هدف اصلي
اهداف فرعي
فرضيات تحقييق
سوالات تحقيق
قلمرو تحقيق
قلمرو موضوعي
قلمرو مكاني
قلمرو زماني
تعريف لغات و اصطلاحات
فصل دوم
ادبيات پژوهش
بخش اول – مباني نظري تحقيق
مقدمه
واژه كارآفرين
تفاوت كارآفرين با مدير
كارآفرينان چه كارهايي ميكنند؟
كارآفرين كيست؟
تاريخچه كارآفريني
تعاريف كارآفريني
ويژگيهاي مشترك تعاريف كارآفريني
كارآفريني چيست؟
نكات مورد توجه در تعريف كارآفريني
ويژگي هاي عمده كارآفرينان
جمع بندي ويژگيهاي افراد كارآفرين
ويژگيهاي روانشناختي
ويژگيهاي فردي كارآفرينان
ويژگيهاي جامعه شناختي (اجتماعي)
مهارت هاي عمومي كسب و كار
مهارت هاي مديريتي
كارآفريني پايه هاي شكل گيري اقتصاد نوين
كارآفريني و رشد اقتصادي
كارآفريني و اشتغال
كارآفريني و رشد فناوري
علل تشويق براي كارآفريني
نقش و اهميت كارآفريني
وظايف كارآفرين
موانع كارآفريني
انواع كارآفريني
كارآفريني سازماني
فرآيند كارآفريني سازماني
تفاوت كارآفريني فردي و كارآفريني سازماني
مدير به عنوان كارآفرين
عوامل موثر بر كارآفريني در سازمان
فرهنگ سازماني و فرهنگ كارآفرينانه
تاثير متقابل فرهنگ و كارآفريني
ويژگي هاي سازمان هاي كارآفرين
گام هاي موثر در مسير كار آفرين نمودن سازمان
مدل تعاملي كارآفريني سازماني
كارآفرينان سازماني
ويژگي هاي كارآفرينان سازماني
انگيزه هاي كارآفريني
انواع كارآفريني سازماني
ابعاد كارآفريني سازماني
عوامل موثر بر كارآفريني سازماني
مراحل كارآفريني در سازمان
انواع مدلهاي كارآفريني درسازمان
خصوصيات حمايتي مديريت
موانع و محدويت هاي كارآفريني در سازمان
كارآفريني درسازمانهاي ايران و تأثيرآن بر روند توسعه اقتصاد
خلاقيت و كار آفريني
عوامل مؤثر در توسعه و رشد كارآفريني
نقش خانواده و اجتماع در پرورش روحيه كارآفريني
نقش عوامل فرهنگي در توسعه و رشد كارآفريني
اهميت و جايگاه آموزش كارآفريني
اهداف آموزش كارآفريني
سابقه كارآفريني در دانشگاه هاي كشور
استفاده از كارآفريني در آموزش و پيشنهادهاي سمينار
نقش آموزش در ايجاد و توسعه كارآفريني
ويژگي هاي سازمان هاي كارآفرين
گام هاي موثر در مسير كار آفرين نمودن سازمان
مدل تعاملي كارآفريني سازماني
بخش دوم – تحقيقات پيشين
پيشينه پژوهش
نتيجه گيري و پيشنهادات
نتيجه گيري
فصل سوم
روش تحقيق
ﻣﻘﺪﻣﻪ‬
روش پژوهش‬
روش هاي گردآوري اطلاعات
جامعه آماري و نمونه آماري
اﺑﺰار ﮔﺮدآوري دادهﻫﺎ‬‬
رواﯾﯽ ( اﻋﺘﺒﺎر )
ﭘﺎﯾﺎﯾﯽ(اعتماد)
‬روش ﻫﺎي آﻣﺎري ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده‬‬
فصل چهارم
تجزيه و تحليل داده ها
مقدمه
تحليل توصيفي
سن
جنسيت
تحصيلات
جايگاه شغلي
آمار استنباطي
فصل پنجم
پيشنهادات،‌ محدوديت ها و نتايج تحقيق
مقدمه
خلاصه و نتيجه گيري
نتايج فرضيات
فرضيه اول
فرضيه دوم
فرضيه سوم
فرضيه چهارم
راهكارها
محدوديت هاي تحقيق
پيشنهادات
پيشنهاد به محققان آتي
منابع
پرسش نامه

فهرست جداول:
توزيع فراواني سن
توزيع فراواني جنسيت
توزيع فراواني تحصيلات
توزيع فراواني جايگاه سازماني
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 1
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 2
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 3
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 4
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 5
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 6
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 7
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 8
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 9
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 10
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 11
رابطه آينده نگري و رفتار كارآفرينانه منابع انساني
رابطه مشاركت و رفتاركارآفرينانه منابع انساني
رابطه انگيزه فردي و رفتار كارآفرينانه منابع انساني
رابطه حمايت و رفتاركارآفرينانه منابع انساني

فهرست نمودارها:
توزيع فراواني سن
توزيع فراواني جنسيت
توزيع فراواني تحصيلات
توزيع فراواني جايگاه سازماني
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 1
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 2
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 3
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 4
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 5
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 6
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 7
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 8
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 9
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 10
ارزيابي نظرات پاسخگويان نسبت به گويه 11

مقدمه:
امروزه بر خلاف گذشته، بازارهاي سطح جهان با تغييرات روزانه و حتي لحظه به لحظه نيازهاي جوامع بشري رو به رو هستند و سازمان هاي توليدي و خدماتي كه عامل اصلي مرتفع ساختن اين نيازها به شمار ميروند، براي جا نماندن از تغييرات سريع و بقا و رشد در اين بازارها بايد به سرعت و با هدف گذاري هاي درست حركت كنند.
چرا كه ساختار اقتصادي دنياي امروز با گذشته به طور اساسي تفاوت دارد. شاخص هاي سخت افزاري و دارايي هاي مشهود كه ديروز در جايگاه يك بنگاه اقتصادي نقش تعيين كننده داشت جاي خود را به نوآوري، ابداع، خلق محصولات جديد و دارايي هاي نرم افزاري داده است. اگر ديروز ثروتمندترين افراد دنيا آنهايي بودند كه منابع مالي بيشتري در اختيار داشتند، امروز ثروتمندترين مردم دنيا افراد دانش مدار و كارآفرين ميباشند. لذا توسعه اقتصادي دنياي امروز بر پايه نوآوري و خلاقيت و استفاده از دانش استوار است. در اين ميان تداوم بقا و حيات سازمان ها، نيازمند روش ها و راه حل هاي نو است و كارآفريني به عنوان يك رويكرد استراتژيك و مزيت آفرين در نظام هاي اقتصادي، ميتواند الگويي كارآمد جهت حصول به اهداف توسعه اقتصادي ـ اجتماعي قلمداد گردد. از كارآفريني به عنوان موتور حركت توسعه اقتصادي ياد ميشود. چرا كه وجود كارآفريني در سازمان ها امري به مراتب ضروري به نظر ميرسد دليل آن هم قرار گرفتن در فضاي رقابتي دنياي امروز است كه سازمانها را وادار ميكند با استفاده از كارآفرينان از اين قافله عقب نمانند و از گردونه خارج نشوند. از سوي ديگر تجربه دنياي امروز نشان داده است كه نوآوري هاي مهم و پيشرفت هاي تكنولوژيكي، در سازمان ها و شركت هاي بزرگ دولتي اتفاق نخواهد افتاد زيرا قابليت تطبيق با بازار و نياز روز چيزي است كه از يك ساختار بزرگ، پيچيده و تو در تو ساخته نيست و در نتيجه براي پيشرفت سريع و ارائه محصولات جديد، تنها راه موثر ايجاد و توسعه شرايطي است كه فعاليت هاي اقتصادي كوچك بتوانند تأسيس شوند و رقابت كنند.
همچنين در دنياي امروز شناسايي عوامل موثر بر ايجاد و توسعه كارآفريني سازماني در جامعه و ويژگي هاي منحصر به فرد كارآفرينان در سازمان، بعنوان عنصر رشد و توسعه از ابعاد مختلف اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي محسوب ميشود؛ به گونه اي كه عنصر كارآفريني سازماني از يك سو بعنوان موتور حركتي توليد و توسعه سازماني و از سوي ديگر، پرورش دهنده و تقويت كننده روحيه سرمايه گذاري و بهره وري در نيروي انساني تلقي ميشود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/13  ساعت: ۱۴

تعداد صفحات:89
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
فصل اول – كليات
مقدمه
طرح مسئله
اهداف پژوهش
فرضيات تحقيق
ضرورت و اهميت تحقيق
فصل دوم – نگاهي به تاريخچه متغيرهاي پژوهش
مقدمه
تاريخچه رضايت شغلي
مفهوم رضايت شغلي
نظريه هاي رضايت شغلي
عوامل موثر بر اشتغال مناسب
پژوهشهاي داخل كشور
فصل سوم – روش تحقيق
مقدمه
روش نمونه برداري
ابزار اندازه گيري
روش آماري
فصل چهارم – يافته ها و تجزيه و تحليل داده ها
فصل پنجم – نتيجه گيري
نتيجه گيري
محدوديت هاي پژوهش
پيشنهادات
منابع
ضمائم

چكيده:
پژوهش حاضر به دنبال بررسي تاثير رضايت شغلي و استفاده بهينه از زمان در كارمندان استانداري زنجان ميباشد فرضيه هايي كه به معرض آزمايش گذاشته شدند عبارت اند از رابطه بين رضايت شغلي و استفاده بهينه از وقت آيا معني دار است؟ فرضيه دوم اين پژوهش : رضايت شغلي كارمندان مرد بيشتر از كارمندان زن است؟ و فرضيه سوم اين كه استفاده بهينه از وقت در مردان بيشتر از زنان است؟
گروه نمونه اين پژوهش شامل 50 نفر از كارمندان استانداري زنجان كه 25 نفر آن زنان و 25 نفر آنان را مردان تشكيل دادند كه بصورت تصادفي ساده انتخاب شدند و روي آن ها دو آزمون رضايت شغلي و استفاده بهينه از وقت انجام شد كه پس از آن، از دو روش آماري ضريب همبستگي پيرسون و t استفاده شد كه نتيجه به دست آمده به شرح زير ميباشد:
بين رضايت شغلي و استفاده بهينه از وقت رابطه معني داري وجود دارد.
رضايت شغلي كارمندان مرد بيشتر از كارمندان زن : تفاوت معني داري وجود ندارد.
استفاده بهينه از وقت در مردان بيشتر از زنان : تفاوت معني داري وجود ندارد.

مقدمه:
اشتغال يكي از اساسي ترين فعاليتهاي زندگي انسان به شمار ميرود و هر كس به خاطر امرار معاش و تداوم زندگي بايد ساعاتي از اوقاتش را كار كند. اشتغال واقعه اي است از زندگي انسان كه براي همه انسانها در برهه اي از زمان اتفاق مي افتد و هيچ كس را گريزي از آن نيست. همچنين بقا و رشد جامعه به اشتغال آن وابسته است. اشتغال صحيح و گزينش افراد مناسب براي انجام مشاغل از مهم ترين عوامل مؤثر در رشد اقتصادي و اجتماعي جامعه و تأمين كننده سلامت افراد و نيل به خودكفايي و بي نيازي از ديگران ميباشد. همچنين جوامعي كه انسانهاي فعال و كارآمد دارند بر زندگي خود حاكمند و به انواع گوناگون در تعيين شيوه زندگي جوامع ديگر تاثير ميگذارد. رضايت شغلي تعيين كننده مهمي در رضايت از زندگي است و تمام رفتارها و روابط انسانها به طور مستقيم و غير مستقيم از چگونگي اشتغال آن ها متأثر ميباشد. مفاسد اجتماعي به دلايل متعدد ريشه مهمي در بيكاري دارند و از طريق اشتغال ميتوان نابساماني ها را برطرف كرد.
پرواضح است افرادي مي توانند از شغل خويش راضي باشند كه تمامي عوامل مؤثر در رضايت شغلي را به نوعي داشته باشند و تمامي عوامل منفي را كه به نوعي رضايت شغلي را تحت تأثير قرار ميدهند تقليل دهند. همچنين خداوند در قرآن كريم ميفرمايند : «هر كسي اميد لقاي پروردگارش را دارد بايد عمل صالح انجام دهد»
گاهي موقعيت هاي سخت و ناگوار شغلي و عدم تغيير شغل در افراد باعث ميشود فرد دچار رنجش روز افزون مشاغل و دروني شدن و نارضايتي فرد گردد. همانطور كه ميدانيم زمان و استفاده بهينه از زمان هم باعث رضايت شغلي در فرد خواهد شد.
زمان از جمله نعمتهاي گرانبهايي است كه نيازمند برنامه ريزي دقيق ميباشد و اين امر ملاحظاتي را ميطلبد و افرادي كه قصد دارند وقت خود را براي انجام امور متنوع زندگي سازماندهي كنند بايد ملاحظات را رعايت نمايند و به اين صورت است كه افراد بايد كار خود را در نظر داشته باشند يعني كاري را كه ميخواهند انجام دهند نيازمند چه زماني است كه بتوانند كار را به درستي و با رضايت كامل انجام دهند. برتري افرادي كه زمان خود را مديريت ميكنند در اين است كه در زمان مساوي كارهاي بيشتري نسبت به ديگران انجام ميدهند و از لحظات زندگي شان به بهترين شكل استفاده ميكنند، و همچنين به رضايت شغلي هم دست مييابد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/13  ساعت: ۱۴

تعداد صفحات:179
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
فصل اول : كليات تحقيق
مقدمه
بيان مسئله
اهداف تحقيق
اهميت و ضرورت تحقيق
فرضيه تحقيق
روش‌ تحقيق
روش گردآوري اطلاعات
ابزار گردآوري اطلاعات
روش تجزيه و تحليل اطلاعات
تعاريف عملياتي
فصل دوم : ادبيات تحقيق
مقدمه
تعريف، مفاهيم و ويژگيهاي ماليات بر ارزش افزوده
دلايل عدم استفاده از چند نرخي در ماليات بر ارزش افزوده
تاريخچه ماليات بر ارزش افزوده
انواع ماليات بر ارزش افزوده
بر اساس پايه مالياتي
بر اساس روش محاسبه
ساختار نرخ گذاري ماليات بر ارزش افزوده
نرخ واحد و نرخ هاي چندگانه
نرخ هاي موثر
نرخ هاي ماليات بر ارزش افزوده و حقوق و عوارض گمركي
نرخ هاي جغرافيايي
نرخ گذاري صفر
معافيت ها
مزايا و معايب ماليات بر ارزش افزوده
درآمد زا بودن ماليات بر ارزش افزوده
كاهش فرار مالياتي و اقتصاد زير زميني
تسهيل ورود به پيمان هاي منطقه اي
نوسازي و ايجاد تحول در نظام مالياتي
سهولت كنترل و حسابرسي
كمترين تاثيرات منفي
اثر نزولي ماليات بر ارزش افزوده
اثر ماليات بر ارزش افزوده در افزايش سطح قيمت ها
اثر ماليات بر ارزش افزوده در توسعه صادرات
اشكالات اجرايي ماليات بر ارزش افزوده
ماليات برارزش افزوده در ايران
تاثير ماليات بر ارزش افزوده بر متغيرهاي كلان اقتصادي
اثر ماليات بر ارزش افزوده بر سطح عمومي قيمتها
اثر ماليات بر ارزش افزوده بر پس انداز
اثر ماليات بر ارزش افزوده بر رشد اقتصادي
اثر ماليات بر ارزش افزوده بر تجارت جهاني
اثر ماليات بر ارزش افزوده بر كسري بودجه دولت
اثر ماليات بر ارزش افزوده در ايجاد ثبات اقتصادي
تحليلي از تورم و تاثير ماليات بر ارزش افزوده بر تورم
مروري بر تورم
بررسي تاثير ماليات بر ارزش افزوده بر تورم در تحليل هاي نظري
تجريبات برخي كشورهاي در حال توسعه در به كارگيري ماليات بر ارزش افزوده
بوليوي
هندوراس
كلمبيا
قبرس
اندونزي
مروري بر پژوهش هاي انجام شده در ساير كشورها
پيشينه تحقيق
فصل سوم : روش‌ شناسي تحقيق
مقدمه
روش تحقيق
محاسبه ارزش افزوده
محاسبه‌ ماليات بر ارزش افزوده
الگوهاي اقتصادسنجي
الگوي رابطه‌ بين ماليات بر ارزش افزوده و نرخ تورم
الگوي رابطه‌ بين ماليات بر سود شركت ها و نرخ تورم
الگوي بازده مالياتي
انتخاب شركت هاي نمونه
روش جمع‌آوري اطلاعات
روش آزمون فرضيه
آزمون كشش‌ قيمتي ماليات بر ارزش افزوده
آزمون كشش قيمتي ماليات بر سود شركت ها
آزمون همبستگي بين ماليات بر ارزش افزوده و نرخ تورم
آزمون همبستگي بين ماليات بر سود شركت ها و نرخ تورم
آزمون مقايسه كشش قيمتي ماليات بر ارزش افزوده با ماليات بر سود شركت ها
آزمون مقايسه همبستگي بين ماليات بر ارزش افــــزوده و نرخ تورم با همبستگي بين
ماليات بر سود شركت ها و نرخ تورم
اثر درآمــد ناشي از جايگزيني ماليات بر ارزش افزوده با ماليات كنــوني شركتها و واحدهاي اقتصادي در استان مازندران
تجزيه و تحليل داده‌ها
خلاصه فصل
فصل چهارم : جمع‌آوري و تجزيه و تحليل داده‌ها
مقدمه
آمار توصيفي
چگونگي آزمون اعتبار مدلهاي تحقيق
آزمون معناداري مدلهاي تحقيق
آزمون كشش قيمتي ماليات بر ارزش افزوده
آزمون كشش قيمتي ماليات بر سود شركت ها
آزمون مقايسه كشش قيمتي ماليات بر ارزش افزوده و ماليات بر سود شركت ها
آزمون هبستگي بين ماليات بر ارزش افزوده و نرخ تورم
آزمون همبستگي بين ماليات بر سود شركت ها و نرخ تورم
آزمون مقايسه همبستگي ماليات بـــر ارزش افزوده و ماليات بر سود شركت هـــا با نرخ تورم
آزمون درآمد زايي ماليات بر ارزش افزوده نسبت به ماليات بر سود شركتها
مقايسه ماليات كنوني و ماليات بر ارزش افـــزوده شركت ها و واحدهاي اقتصادي استان مازندران
خلاصه فصل
فصل پنجم : نتيجه‌ گيري و پيشنهادها
مقدمه
خلاصه تحقيق و نتيجه‌ گيري
محدوديت و موانع تحقيق
پيشنهادهاي تحقيق
پيشنهاد براي تحقيق هاي آتي
خلاصه فصل
فهرست منابع و مآخذ
منابع فارسي
منابع غيرفارسي
پيوست‌ها
چكيده انگليسي

فهرست جداول:
جدول مرجع استخراج داده ها
جدول آمار توصيفي
جدول نتايج آزمون كلموگروف-اسميرنوف
جدول نتايج حاصل از تحليل مدل رگرسيون
جدول اثر مستقيم متغير هاي مستقل و كنترلي بر متغير وابسته
جدول آناليز(تحليل)واريانس به صورت تجميعي
جدول اثر مستقيم متغير هاي مستقل بر متغير وابسته
جدول آناليز ( تحليل ) واريانس
جدول اثر مستقيم متغير هاي مستقل بر متغير وابسته
جدول آناليز ( تحليل ) واريانس
جدول برآورد كشش ماليات كنوني شركتها نسبت به ارزش افـــزوده در استان مازندران در سناريوهاي مختلف در سال 1389
نتايج آزمون برابـــــري ميانگين ماليات هاي كنوني و ماليات بر ارزش افزوده شركتها و واحدهاي اقتصادي استان مازندران در سناريوهاي مختلف در سال 89

چكيده:
در پژوهش حاضر مطابق با فرضيه اول، و با استفاده از داده‌هاي 100 شركت از مجموعه شركتهاي صنعتي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در دوره زماني 85-89 به منظور مقايسه كشش قيمتي و همبستگي ماليات بر ارزش افزوده و ماليات بر سود شركت ها نسبت به نرخ تورم با بهره‌گيري از روشهاي اقتصاد سنجي به بوته آزمون گذارده‌ايم. براي آزمون فرضيه دوم بر اساس اطلاعات موجود در اداره كل امور مالياتي استان مازندران در سال 1389، از مجموع كل 19576 پرونده مالياتي شركت ها، تعداد 7856 پرونده، مشمول ماليات بوده اند. در تحقيق حاضر نمونه اي با حجم 365 پرونده به صورت تصادفي از ادارات امور مالياتي شهرستانهاي استان مازندران انتخاب شد كه در نهايت، اطلاعات مورد نياز در مورد 357 پرونده به صورت كامل استخراج گرديد. همچنين به دليل تفاوت به نسبت قابل توجه، بين عملكرد شركت ها و واحدهاي اقتصادي موجود در استان مازندران، تحليل آماري مربوط به اين واحدها در پنج سناريو صورت گرفته است. نتايج تخمين فرضيه اول، به روش OLS نشان ميدهد، ميزان كشش قيمتي و همبستگي ماليات برارزش افزوده در مقايسه با ماليات بر سود شركت ها نسبت به تورم بالاتر ميباشد، در نتيجه ميتوان اين گزاره را مطرح كرد كه: ماليات برارزش افزوده نسبت به ماليات بر سود شركت ها توانايي بيشتري براي افزايش درآمدهاي دولت در مقابل افزايش تورم داراست. نتايج حاصل از برآورد الگوهاي رگرسيوني و همچنين آزمون تفاوت ميانگين ها فرضيه دوم با استفاده از نرم افزار SPSS ماليات هاي كنوني و ماليات بر ارزش افزوده نشان ميدهد كه ماليات كنوني شركت ها و واحدهاي اقتصادي استان مازندران متناسب با ارزش افزوده آن ها تغيير نكرده است . همچنين يكي ديگر از نتايج فرضيه دوم اين است كه خاصيت درآمدزايي ماليات بر ارزش افزوده در نرخ پايين 3 درصد مورد ترديد قرار دارد. لذا در مورد نرخ مناسب اين ماليات؛ يعني نرخ 10 درصد كه در لايحه قبلي ماليات بر ارزش افزوده كشور ارائه شده و در حقيقت نرخي است كه اغلب كشورهاي جهان نيز در بدو معرفي ماليات بر ارزش افزوده از آن استفاده نموده اند پيشنهاد ميشود.

مقدمه:
در اغلب كشورهاي جهان به توسعه مالياتي بعنوان منبعي براي تامين هر چه بيشتر درآمدهاي دولت از طريق ماليات توجه خاص شده است. دولت ها از ماليات بعنوان يكي از شاخصه هاي دموكراسي براي تعامل با مردم و همچنين قيمت و بهاي خدمات پرداختي به آن ها ميدانند. براي رهايي از اقتصاد بيمار متكي به درآمدهاي نفتي، عوارض گمركي و … به كشورهاي در حال توسعه به اصلاح ساختاري توصيه شده است يكي از اين اصلاحات اصلاح ساختار مالي است.
تاكيد مراجع بين المللي مثل صندوق بين المللي پول و بانك جهاني به اصلاح ساختار مالي و حتي مشروط نمودن اعطاي تسهيلات و كمك هاي مالي به اين نوع اصلاحات بيانگر اهميت ويژه و خاص آن ميباشد. اما نمي توان براي اصلاح ساختار مالي، ماليات بر ارزش افزوده را به دولت ها هديه داد. بديهي است بايستي شرايط اقتصادي و اجتماعي را بررسي و مدنظر قرار داد. قبل از تصميم به اين نوع اصلاح در ساختار مالياتي كشورها، ماليات غير مستقيم بر گروه كوچكي از اقلام از قبيل الكل و توتون و غيره و ماليات مستقيم نيز بر كل درآمد تعلق ميگرفت.
نابساماني هاي مربوط به دريافت ماليات از سرمايــه برگشتي از يك ســو و نياز دولت به افزايش
درآمدهاي خود از سوي ديگر و همچنين با توجه به سياست ها و اهداف قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي كشور در زمينه اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم كه با هدف كاهش بار مالياتي بر پايه درآمد از طريق تعديل نرخ هاي مالياتي افزايش معافيت هاي مالياتي صورت گرفت، دولت مردان را به اين فكر واداشت تا موضوع ماليات بر ارزش افزوده را مطرح نمايند.
اين نوع ماليات جزء اقلام اولويت دار از نظر درآمدزايي محسوب ميگردد و حتي در برخي از كشورها نزديك به نيمي از درآمدهاي مالياتي از اين طريق تامين ميشود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/13  ساعت: ۱۴

تعداد صفحات:149
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
فصل اول : كليات تحقيق
مقدمه
تاريخچه مطالعاتي
بيان مسئله
چارچوب نظري
فرضيه هاي تحقيق
اهميت و ضرورت تحقيق
اهداف تحقيق
حدود مطالعاتي
قلمرو مكاني تحقيق
قلمرو زماني تحقيق
قلمرو موضوعي تحقيق
تعريف واژه ها و اصطلاحات تحقيق
فصل دوم : مروري بر ادبيات تحقيق
مقدمه
مفهوم سود
مكاتب موجود در مورد سود حسابداري
نقاط قوت سود حسابداري
نقاط ضعف سود حسابداري
اهداف گزارشگري سود خالص
كاربردهاي سود
سود سهام
ميزان سود تقسيمي
سود انباشته بعنوان يكي از منابع تأمين مالي
حفظ ساختار سرمايه
نياز سهامداران
محدوديت هاي توزيع سود سهام
محتواي اطلاعاتي سود تقسيمي
دسترسي شركت به منابع پول و سرمايه
ماليات بر درآمد
محدويت هاي قراردادي
ملاحظات قانوني
سود آوري فرصت هاي سرمايه گذاري
نقدينگي
توانايي استقراض
باز پرداخت بدهي
كنترل
تورم
نوع شركت
وضعيت درآمدي سهامداران
منابع و مصارف وجوه
نرخ رشد شركت
هزينه هاي مربوط به انتشار سهام جديد
چگونگي پرداخت سود
تقسيم سود نقدي
سود سهمي (سهام جايزه)
بازخريد سهام
سود سهام به صورت دارايي
سود سهام به صورت اوراق قرضه
تجزيه سهام
معكوس تجزيه سهام
سياست هاي متداول تقسيم سود
اهداف سياست تقسيم سود
اهميت خط مشي تقسيم سود
جايگاه سياست تقسيم سود در مديريت مالي
روشهاي تقسيم سود نقدي
تقسيم مبلغ ثابت و معين بين سهامداران
تقسيم درصد ثابتي از سود (تقسيم سود متغير)
تقسيم سود ثابت به علاوه حاشيه متغير
تقسيم سود مازاد
جنبه هاي قانوني تقسيم سود در ايران
نظريه هاي سياست تقسيم سود
نظريه مربوط بودن سود سهام با قيمت سهام
نظريه نامربوط بودن سود سهام با قيمت سهام
نظريه ترجيح مالياتي
شاخص هاي سنجش عملكرد
ارزش افزوده اقتصادي
اهميت ارزش افزوده اقتصادي
كاربرد EVA
مزاياي EVA
معايب EVA
ارزش افزوده بازار
مزاياي MVA
معايب MVA
جريان نقدي عملياتي
اهميت فوق العاده جريان هاي نقدي عملياتي
بازده حقوق صاحبان سهام
معايب ROE
بازده دارايي ها
موارد استفاده ROA
نقاط ضعف ROA
پيشينه تحقيق
تحقيقات خارجي
تحقيقات داخلي
فصل سوم : روش‌ اجراي تحقيق
مقدمه
روش تحقيق
جامعه مطالعاتي
فرضيه هاي تحقيق
متغيرهاي تحقيق
متغيرهاي مستقل
معيارهاي نوين عملكرد با رويكرد اقتصادي
معيارهاي سنتي عملكرد با رويكرد حسابداري
متغير وابسته
متغيرهاي كنترلي
مدل اوليه تحقيق
روش هاي جمع آوري اطلاعات
روش تجزيه وتحليل داده ها
تحليل همبستگي پيرسون و رگرسيون ساده خطي
فصل چهارم : تجزيه و تحليل داده‌ها
مقدمه‏
روش آزمون فرضيه هاي تحقيق
شاخص هاي توصيفي متغيرها
بررسي فرض نرمال بودن متغير ها
خلاصه تجزيه و تحليل ها به تفكيك هر فرضيه
تجزيه و تحليل و آزمون فرضيه فرعي اول
تجزيه و تحليل و آزمون فرضيه فرعي دوم
تجزيه و تحليل و آزمون فرضيه اصلي اول
تجزيه و تحليل و آزمون فرضيه فرعي سوم
تجزيه و تحليل و آزمون فرضيه فرعي چهارم
تجزيه و تحليل و آزمون فرضيه فرعي پنجم
تجزيه و تحليل و آزمون فرضيه اصلي دوم
خلاصه نتايج آزمون فرضيات
مدل كلي تحقيق
فصل پنجم : نتيجه‌گيري و پيشنهادات
مقدمه
ارزيابي و تشريح نتايج آزمون فرضيه ها
نتيجه فرضيه اصلي اول
نتيجه فرضيه اصلي دوم
نتيجه گيري كلي پژوهش
پيشنهادات مبتني بر يافته هاي فرضيات پژوهش
پيشنهادهايي براي تحقيق هاي آتي
محدوديت هاي تحقيق
پيوست ها
پيوست الف
پيوست ب
منابع و ماخذ
منابع فارسي
منابع لاتين
منابع اينترنتي
چكيده انگليسي

فهرست جداول:
تحقيقات مرتبط با تقسيم سود نقدي
تاريخچه مدل هايي كه به منظور ايجاد ارزش به وجود آمده اند
معادل هاي حقوق صاحبان سهام از ديدگاه استوارت
شاخص هاي توصيف كننده متغيرهاي وابسته و مستقل تحت شاخص هاي مركزي، شاخص هاي پراكندگي و شاخص هاي شكل توزيع آماري
شاخص هاي توصيف كننده متغيرهاي كنترلي تحت شاخص هاي مركزي، شاخص هاي پراكندگي و شاخص هاي شكل توزيع آماري
آزمون كلمگروف اسميرنف متغير وابسته
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و ارزش افزوده اقتصادي
ضريب همبستگي ، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و ارزش افزوده بازار
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و شاخص هاي عملكرد با رويكرد اقتصادي
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و شاخص هاي عملكرد با رويكرد اقتصادي با حضور متغيرهاي كنترلي
ضريب همبستگي،ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و جريان نقدي عمليات
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و بازده حقوق صاحبان سهام
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و ارزش افزوده اقتصادي
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و شاخص هاي عملكرد با رويكرد حسابداري
ضريب همبستگي،ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و شاخص هاي عملكرد با رويكرد حسابداري با حضور متغيرهاي كنترلي
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
خلاصه يافته هاي حاصل از آزمون فرضيات
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و عملكرد
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون
ضريب همبستگي پيرسون بين تقسيم سود نقدي و شاخص هاي عملكرد با حضور متغير هاي كنترلي
ضريب همبستگي، ضريب تعيين و آزمون دوربين واتسون
تحليل واريانس رگرسيون
ضرايب معادله رگرسيون

فهرست نمودارها:
مدل مفهومي تحقيق
مدل مفهومي تحقيق
تعيين سطح زير منحني H0 , H1
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون ارزش افزوده اقتصادي و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون ارزش افزوده بازار و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون شاخص هاي اقتصادي و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون شاخص هاي اقتصادي و تقسيم سود نقدي باحضور متغيرهاي كنترل
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون جريان نقدي عملياتي و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون بازده حقوق صاحبان سهام و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون بازده دارايي ها و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون شاخص هاي عملكرد حسابداري و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون شاخص هاي عملكرد حسابداري و تقسيم سود نقدي با حضور متغيرهاي كنترلي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون عملكرد و تقسيم سود نقدي
آزمون نرمال بودن خطاهاي معادله رگرسيون عملكرد و تقسيم سود نقدي درحضور متغيرهاي كنترلي

چكيده:
تصميم گيري، آنچه در آينده رخ خواهد داد را منعكس ميكند. هدف از پيش بيني، كاهش ريسك در تصميم گيري است و در تصميم گيري براي سرمايه گذاري، پيش بيني بازده سهام (سود و افزايش قيمت سهام) نقش مهم و اساسي را بر عهده دارد. هدف از اين تحقيق بررسي ارتباط بين تقسيم سود نقدي و عملكرد شركت در بازار سرمايه ايران ميباشد كه دو دسته از شاخص هاي عملكرد با رويكرد اقتصادي و شاخص هاي با رويكرد حسابداري مورد مطالعه قرار ميگيرند. دراين تحقيق روش گردآوري اطلاعات، روش كتابخانه اي ميباشد. در راستاي اين هدف، تعداد 93 شركت كه اطلاعات مورد نياز براي دوره 6 ساله مورد مطالعه (88-83) در مورد آنها قابل دسترس بود انتخاب شدند. اين تحقيق از ديدگاه روش و ماهيت از نوع تحقيقات همبستگي است و جهت آزمون فرضيات تحقيق از آزمون همبستگي و آزمون رگرسيون خطي استفاده شده است. نتايج تحقيق حاكي از آن است كه بطور كلي بين عملكرد و تقسيم سود نقدي ارتباط مثبت وجود دارد و شاخصهاي با رويكرد حسابداري ضريب همبستگي بالاتري نسبت به شاخص هاي با رويكرد اقتصادي با تقسيم سود نقدي در بازار سرمايه ايران دارند.

مقدمه:
يكي از اقلام حسابداري كه در گزارش هاي مالي (صورت سود و زيان) تهيه و ارائه ميشود، سود خالص است. محاسبه سود خالص يك بنگاه اقتصادي متأثر از روشها و برآوردهاي حسابداري است. در نتيجه احتمال دستكاري سود توسط مديريت وجود دارد. امكان استفاده از روشهاي گوناگون حسابداري موجب شده است كه سود واقعي شركت ها با سود گزارش شده در صورت هاي مالي تفاوت داشته باشد. سياست تقسيم سود شركت مي تواند نشان دهنده واقعي بودن يا نبودن سود گزارش شده و ارائه منصفانه عملكرد عملياتي واحد تجاري باشد در واقع مديران زماني تصميم به پرداخت و يا افزايش سود هاي تقسيمي مي گيرد كه احساس كنند سود آن ها بطور قابل ملاحظه اي تحت تأثير دستكاري روش حسابداري نيست و كاهش سودهاي تقسيمي در آينده غير محتمل ميباشد.
ايجاد ارزش و افزايش ثروت سهامداران در بلندمدت از جمله مهم ترين اهداف شركت ها بشمار ميرود و افزايش ثروت تنها در نتيجه عملكرد مطلوب حاصل خواهد شد، درك روابط ميان عملكرد و تقسيم سود نقدي در كشورهاي توسعه نيافته و داراي ساختار بازارهاي سنتي بسيار مهم ميباشد. طبق مطالعات انجام شده در كشورهاي در حال توسعه كه رشد اقتصادي بالايي دارند. سود تقسيمي به مراتب كمتر از كشورهايي است كه رشد اقتصادي كمتري دارند، لذا اهميت موضوع تقسيم سود از دو بعد قابل بررسي است:
1- از ديدگاه خرد : براي حداكثر سازي ثروت سهامداران
2- از ديدگاه كلان : براي كارايي اقتصادي و تخصيص بهينه منابع در كشور
براي ارزيابي عملكرد مديران و اندازه گيري ثروت سهام دارن تاكنون شاخص هاي گوناگوني مطرح شده اند كه از جديدترين اين شاخص ها ميتوان به شاخص هاي با رويكرد اقتصادي مثل ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده بازار اشاره كرد، كه در اين پژوهش در كنار شاخص هاي سنتي با رويكرد حسابداري در نظر گرفته ميشوند.
موضوع اصلي اين پژوهش پيرامون بررسي رابطه بين ارزش افزوده اقتصادي و ارزش افزوده بازار با عنوان شاخص هاي با رويكرد اقتصادي عملكرد و جريان نقدي عملياتي، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام و نرخ بازده دارايي ها به عنوان شاخص هاي با رويكرد حسابداري عملكرد با ميزان تقسيم سود نقدي در شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/13  ساعت: ۰۵

تعداد صفحات:37
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
تقدير و تشكر
مقدمه
فصل اول
آشنايي كلي با مكان كارآموزي
بانك در يك نگاه
تاريخچه
مراحل تاسيس بانك
فصل دوم
ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته علمي كارآموزي
وظايف انجام شده در بانك كشاورزي
نامه هاي وارده و صادره
وصول
اعتبارات
امور مالي دريافت و پرداخت
دريافت
پرداخت
چك
افتتاح حساب
فصل سوم
آزمون آموخته ها و نتايج و پيشنهادات
خدمات سپرده اي
قرض الحسنه پس انداز
حساب قرض الحسنه پس انداز عادي
حساب قرض الحسنه پس انداز ويژه
حساب قرض الحسنه پس انداز كودك ونوجوان
قرض الحسنه جاري
حساب قرض الحسنه جاري اشخاص حقيقي
حساب قرض الحسنه جاري اشخاص حقوقي
حساب قرض الحسنه جاري دولتي
حساب قرض الحسنه جاري بدون دسته چك
سپرده سرمايه گذاري
حساب هاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت عادي و ويژه
حساب هاي سپرده سرمايه گذاري بلند مدت
بانكداري اينترنتي (Internet Banking)
نحوه درخواست اينترنت‌ بانك
خدمات سامانه اينترنت‌ بانك بان كشاورزي
كارت هاي مهر گستر
بانكداري پيام كوتاه
تلفنبانك

بانك در يك نگاه:
در برخي دوره هاي زماني نام بانك دستخوش تحولاتي شده و در برخي مواقع نيز اساس نامه و ماموريت هاي آن نيز در راستاي تامين مالي بخش كشاورزي و زير بخش هاي آن به عنوان يكي از زير بخش‌هاي اثرگذار بر اقتصاد كشور و موتور مولد توليد كه منجر به رشد اقتصادي مي گردد تغيير يا تكميل شده است. اين بانك به منظور حفظ خوداتكايي از اوايل دهه هفتاد هجري شمسي با حضور موثر در مراكز پولي و مالي كشور و توسعه خدمات شعب شهري خود تلاش كرده است تا از منابع موجود در مراكز تجاري نيز به نفع توسعه بخش كشاورزي بهره جويد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/4  ساعت: ۰۸

تعداد صفحات:87
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول
ادبيات موضوع و سير تكامل نظريه ها ( توسعه صادرات )
صادرات و رشد اقتصادي
استراتژي تجارت بين الملل
رابطه ميان كاهش ارزش پول و توسعه صادرات
بازار يابي بين المللي
تحقيقات بازار صادرات
تشويق و توسعه صادرات
قيمت گذاري
پيشنهاد قيمت صادراتي
مكاتبه در صادرات
نقش تامين مالي صادرات در توسعه صادرات
عوامل مؤثر در توسعه صادرات
مروري بر بازرگاني خارجي ايران
فصل دوم – جمهوري خلق چين
بخش اول
جغرافياي طبيعي
بخش دوم
جغرافياي انساني
بخش سوم
جغرافياي سياسي
بخش چهارم
اوضاع اقتصادي چين
صادرات
واردات
فصل سوم -تحليلي بر روابط دو جانبه جمهوري اسلامي ايران و جمهوري خلق چين
بخش اول
روابط سياسي
بخش دوم
روابط بازرگاني جمهوري اسلامي ايران و چين
صادرات غير نفتي ايران به چين
واردات ايران از چين
فصل چهارم -صادرات غير نفتي جمهوري اسلامي ايران به كشور چين
بخش اول
صادرات غيرنفتي جمهوري اسلامي ايران
بخش دوم
صادرات غير نفتي ايران به چين
تركيب صادرات جمهوري اسلامي ايران به چين
فصل پنجم – نتيجه گيري
منابع

مقدمه
سوداگران اولين دانشمندان و اقتصاد داناني بودند كه به تجارت خارجي با ديدي مثبت مي نگريستند سوداگران، آن را تنها و مكانيزم كسب ثروت و قدرت اقتصادي قلمداد مي كردند. طبيعيون با تكيه بر شيوه “آزادي عمل” خواهان حذف كليه موانع فرا راه مبادلات آزاد بين المللي شدند. كلاسيك ها آن را موتور محركه توسعه اقتصادي خوانده و نئو كلاسيك ها در اين مثبت انديشي چنان پيش رفتند كه عبارت هاي معروف “تجارت كافي است و يا ” تجارت از عهده تمامي معضلات بر مي آيد” بيانگر نقش پيشرو و پر اهمتي است كه اين اقتصاد دانان براي مكانيسم اقتصادي قائلند.
در ديدگاه مقابل، منتقدين تجارت آزاد قرار دارند كه در كل،تحارت را وسيله انتقال منابع و فرصت ها از كشورهاي پيرامون به مركز و تخريب پايه هاي خود اتكايي تكنيكي در كشورهاي پيرامون مي دانند و همچنين مسأله تغيير رابطه مبادله به ضرر كشورهاي در حال توسعه طي زمان مورد تاكيد و توجه قرار گرفته و تجارت خارجي عامل اين زيان تلقي مي شود. يكي از انديشه هاي مهم در اين طيف، نقطه نظرات فريدريك ليست بنيان گذار مكتب تاريخي است كه بر حمايت گرايي و ملي گرايي به طور موقت و تا زمان كسب فرصت وامكان رقابت محصولات داخلي با مشابه خارج تأكيد مي كند.
در بعد راهبردها،مي توان به دو گرايش برون و درون گرايي اشاره كرد كه هر يك با ابزارها و مختصات خود راهبردهايي را به منظور كسب فرصت در عرصه رقابت جهاني براي نيل به توسعه اقتصادي طرح مي كنند گرچه تعاقب نگرش حمايت گرايي تقريبا در تاريخ توسعه تمامي كشورها ديده مي شود، ليكن اتخاذ اين رويه به صورتي افراطي هزنه هاي جدي بر اقتصاد اغلب كشورهاي جهان سوم وارد كرده است. اجراي بدون زمان بندي و غير مشروط سياست هاي حمايتي سبب شده برخي صنايع نوزاد هرگز به مرحله بلوغ اقتصادي نرسند و عرضه كالاي نامرغوب با هزينه تمام شده بالا و در شرايط انحصاري و شبه آن، آثار شديد كاهش رفاهي بر مصرف كننده جهان سومي داشته است.
در بعد برون نگري، سياست هاي تشويق صادرات نيز هر چند نمونه هاي موفق ببرهاي آسيا همواره سياستگذاران را به اتخاذ اين رويه فراخوانده است، ليكن كسب امتيازات از اجراي اين راهبرد نيز به ايجاد نهادهاي سياسي اقتصادي- اجتماعي- فرهنگي خاص،ثبات سياستگذاري، هدايت صحيح نهادهاي دولتي و ساير باز ميگردد كه بدون كسب آن ها، كشور جهان سومي با اتخاذ اين رويه به ورطه از دست دادن امكانات توليدي داخلي خود فرو افتد. مروري بر تاريخ سياستگذاري توسعه اقتصادي كشور نشان مي دهد كه هيچگونه نگرش علمي، دراز مدت و مبتني بر حقايق اقتصادي در طول تاريخ تصميم گيري هاي تجاري ايران حاكم نبوده است.
بخش صادارت غير نفتي، تقريباً هميشه جزء پس ماند تجارت خارجي را تشكيل داده و به لحاظ تسلط عامل نفت “كه طي نيم قرن اخير همواره بيش از 80 درصد عرضه ارز را تأمين كرده” تنها به طور مقطعي و با سياستگذاري هايي كه بيشتر جنبه شعار دارد مورد حمايت قرار گرفته و به دليل نوسان شديد قوانين و مقررات ناظر بر اين حيطه و محيط نه چندان امن به لحاظ حقوقي و قانوني، امكان ايجاد تحويل ساختاري پديد نيامده است؛ به گونه اي كه الگوي و تركيب صادارت و بازارهاي آن در طي زمان، چندان دستخوش تغيير نشده است.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/10/4  ساعت: ۰۸

تعداد صفحات:33
نوع فايل:word
تخقيق درس روش تحقيق
فهرست مطالب:
پيشگفتار
مقدمه
بيان مسئله
اهميت تحقيق
اهداف تحقيق
فرضيات تحقيق
روش هاي مطالعه و جمع‌آوري اطلاعات
تجزيه و تحليل
روش تحقيق
قلمرو تحقيق
متغيرهاي عملياتي
محدودهايت هاي تحقيق
تعاريف عملياتي
منابع و مآخذ
پرسشنامه

پيشگفتار:
يكي از عوامل كليدي و تعيين كننده در فراينده توسعه اقتصادي، پس انداز ميباشد. اين مفهوم به دو شكل پس اندازهاي مالي و پس اندازهاي غير مالي مطرح ميشود. در پس اندازه مالي سرمايه هاي پراكنده در سطح جامعه براي خريد اموالي نظير: زمين، مسكن، جواهرات و… صرف ميشود. ولي در پس اندازهاي غير مالي اين سرمايه‌ها در مسيرهايي نظير: خريد اوراق مشاركت و بيمه هاي عمر با ويژگي پس انداز قرار ميگيرند. در پس اندازهاي مالي سرمايه هاي مورد نظر عملاً فاقد قابليت تحريك بازار سرمايه وتأمين نيازهاي مالي برنامه هاي توسعه ميباشند. اما به كمك پس اندازهاي غير مالي ظرفيت‌هاي مورد نياز براي اجراي پروژه‌هاي مختلف فراهم ميشود.
مطالعات نشان ميدهد نسبت پس اندازه به توليد ناخالص ملي در 14 كشور از 20 كشوري كه از لحاظ توسعه اقتصادي بالاترين رشد را داشته اند، بالغ بر 25 درصد بوده است. اما اين نسبت در 14 كشور از 20 كشوري كه كمترين رشد اقتصادي را داشته‌اند كمتر از 15 درصد بوده است. اين مسئله نشان ميدهد كه رابطه ميان پس اندازه و توليد ناخالص رابطه اي مستقيم و تعيين كننده ميباشد. از آنجا كه بيمه هاي عمر و پس اندازه نيز يكي از محورهاي مهم پس اندازهاي غير مالي را تشكيل ميدهند ميزان توسعه اين بيمه نقش قابل ملاحظه‌اي را در دستيابي به اهداف توسعه اقتصادي به خود اختصاص ميدهند. علاوه بر اين بيمه عمر و پس انداز از كاركردهاي كلان اقتصادي ديگري نظير: مقابله با كاهش ارزش پول و حفظ قابليت ايفاي تعهدات بيمه‌گر نيز برخوردار است.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/9/25  ساعت: ۱۱

تعداد صفحات:58
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول:قابليتهاي فناوري اطلاعات
فصل دوم:
بخش1:فناوري ارتباطات و اطلاعات مورد نياز مديران فردا-قسمت اول
بخش2:فناوري ارتباطات و اطلاعات مورد نياز مديران فردا-قسمت دوم
فصل سوم:معماري اطلاعات
فصل چهارم:دوره عالي مديريت فناوري اطلاعات
فصل پنجم:CIO ها برعملكرد IT نظارت ميكنند
فصل ششم:مديريت و سيستمهاي اطلاعاتي
فصل هفتم:اطلاعات نياز حياتي مديريت سازمان
فصل هشتم:سيستمهاي اطلاعات مديريت
فصل نهم:مديريت اثربخش در فناورى اطلاعات
فصل دهم:الفباي مديريت فناوري اطلاعات
فصل يازدهم:مديران نامدار IT در ميان 25 مدير برتر تجارت جهان

مقدمه:
نوپا بودن صنعت فناوري اطلاعات در ايران و وجود پتانسيل بسيار بالا از متخصصان و همچنين سازمان ها و موسسات بزرگ اقتصادي در كشور زمينه مناسبي را براي توجه جدي به توسعه تخصص ها و زيرساخت هاي فناوري اطلاعات فراهم كرده است. با توجه به اين موضوع كه امروزه سلامت و رشد اقتصادي ملت ها ارتباط مستقيمي با سطح مهارت هاي آن ها در فناوري اطلاعات و ارتباطات دارد، لذا به جاست كه با گسترش بسترهاي علمي و تحقيقاتي زمينه هاي فكري و فرهنگي توسعه فناوري اطلاعات را فراهم كنيم. توسعه زير ساخت هاي فناوري اطلاعات امري است كه به مرور به وقوع خواهد پيوست و در اين ميان مسائلي چون توسعه آموزشي و توسعه فرهنگي كه هر دو از لوازم جوامع دانش مدار هستند جاي توجه و تعمق بسيار دارند. فناوري اطلاعات بعنوان دانش و بعنوان صنعت از درجه كارآفريني بالايي برخوردار است و در نتيجه بهره گيري مناسب و توسعه مديريت شده آن در ايران ميتواند اثرات سودمندي در پيكره اقتصادي كشور ما داشته باشد. در اين مقاله سعي خواهيم كرد چالش هاي مديريتي را در عرصه فناوري اطلاعات مورد بررسي قرار دهيم.

 

لينك دانلود

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1395/9/24  ساعت: ۰۸

آپلود عكس , آپلود دائمي عكس

تعداد صفحات:54

نوع فايل:word

فهرست مطالب:

مقدمه

تاريخچه بانك صادرات ايران

گسترش شعب

تجديد فعاليت با نام جديد

بانك صادرات ايران و نوآوري

بانك صادرات ايران در بعد از پيروزي انقلاب اسلامي

بانك صادرات ايران در خدمت مردم

گوشه اي از خدمات بانك صادرات ايران

افتخارات بانك صادرات ايران

طرح جامع سپهر

محصولات سپهر

حساب قرض الحسنه جاري سپهر

حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز سپهر

سپهر كارت

سهم بانك صادرات ايران در توسعه و رشد اقتصادي

عمليات بانكي

اعتبار

1)      اعتبار تجارتي

2)      اعتبار بانكي

مقررات نقدينگي بانكها

افزايش بدهكاري به اتاق پاياپاي

ضرورت اخذ تامين

تصميمات مقامات پولي كشور

سپرده

1)     سپرده هاي اصلي (اوليه)

2)     سپرده هاي مشتق (ثانويه)

سپرده هاي ديداري (جاري )

سپرده هاي غير ديداري (مدت دار)

 

سپرده پس انداز

سپرده مدت دار

خدمات بانكي

عمليات اعتباري

عمليات اعتباري كوتاه مدت

عمليات اعتباري بلند مدت

عمليات مالي

خريد و فروش ارز

نظام بانكي بدون ربا

انواع تسهيلات مالي اعطائي بانكها به واحد بازرگاني

قرض الحسنه

مضاربه

مشاركت مدني

مشاركت حقوقي

معاملات سلف

اجاره به شرط تمليك

جعاله

مزارعه

مساقات

خريد دين

حسابداري شعب بانك

اسناد محاسباتي

دفاتر

دفتر روزنامه گروه

دفتر معين جزء

دفتر روزنامه شعبه

دفتر كل

فصول اصلي حسابها در دفتر كل و حساب هاي فرعي در دفاتر معين جزء

صندوق

اسكناس و ارز

سپرده قرض الحسنه جاري بانكها

قرض الحسنه اعطائي

دريافت از عامل بابت تسهيلات استفاده شده

تسويه حساب مضاربه

حساب مشترك مشاركت مدني

تقسيم سود

فروش اقساطي

اموال فروش اقساطي

تعديل درآمد سالهاي آينده معاملات

اجاره به شرط تمليك

دريافت مال الاجاره

عدم وصول به موقع اقساط اجاره

تعديل حسابهاي اجاره به شرط تمليك

ثبت تسويه حساب اجاره به شرط تمليك

مطالبات معوق معاملات

سپرده قرض الحسنه جاري ريالي

سپرده قرض الحسنه جاري ارزي

سپرده قرض الحسنه پس انداز ريالي

سپرده قرض الحسنه پس انداز ارزي

حساب مشترك مشاركت مدني

بستانكاران داخلي

سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت

سپرده سرمايه گذاري بلند مدت

پيش پرداخت مشتريان بابت معاملات

پيش پرداخت اعتبارات اسنادي

سپرده ضمانت نامه ها

سود تضمين شده دريافتني

درآمد متفرقه

نتيجه معاملات ارزي

درآمد سالهاي آينده خريد دين

كارمزد سال هاي آينده قرض الحسنه اعطائي

درآمد سال هاي آينده معاملات

ثبت ايجاد حساب مزارعه

تسويه مساقات

امور بايگاني

طريقه نخ كشي

                                             لينك دانلود

 

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ